Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas 
 
 

Nacionalinis egzaminų centras nuo 2014 metų organizuoja Nacionalinį matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursą. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ir mokytis gamtos mokslų ir matematikos, propaguoti mąstymo bei matematikos ir gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimų ugdymą, propaguoti modernias matematikos ir gamtos mokslų užduotis.

Konkurso matematikos ir gamtos mokslų klausimai orientuoti į mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, bendrąsias kompetencijas ir žinių taikymą konkrečiose praktinėse situacijose. Užduotis 2014 ir 2015 metais buvo galima atlikti vienu iš pasirinktų būtų - atspausdintuose popieriniuose sąsiuviniuose arba kompiuteryje, 2016 metais užduotis buvo atliekama tik kompiuteriu. Užduočių vertinimas – kompiuterizuotas.

Konkurse gali dalyvauti visų bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų 8, 9 ir 10 klasių mokiniai, besidomintys matematika, gamtos mokslais ir jų taikymu, bei visi kiti norintys pasitikrinti savo gebėjimus šiose srityse. Kiekvienos mokyklos dalyvių skaičius neribojamas. Mokyklos, kurių mokiniai gausiausiai dalyvauja konkurse, yra apdovanojamos padėkos raštais. Kiekvienos mokyklos 8, 9 ir 10 klasės mokiniai, geriausiai atlikę užduotis, apdovanojami konkurso laimėtojų diplomais.

Šis konkursas - konkurso idėja, užduotys, bendriausi rezultatai - buvo pristatytas tarptautinėje konferencijoje, kurią 2016 m. lapkričio 3-5 d. organizavo tarptautinė švietimo vertinimo asociacija AEA Europe (Association for Educational Assessment). Konferencijos metu bendradarbiaujant su Olandijos tarptautine švietimo vertinimo ir tyrimų organizacija CITO buvo pristatytas pranešimas apie Lietuvos patirtį vertinant mokinių pasiekimus, aukštesniuosius mąstymo gebėjimus.

 

 2017 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio konkurso medžiaga

Užduotis (pdf)

Vertinimo instrukcija (pdf)

 

 2016 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio konkurso medžiaga

Užduotis (pdf)

Vertinimo instrukcija (pdf)

 

 2015 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio konkurso medžiaga

Užduotis (pdf)

Vertinimo instrukcija (pdf)

 

2014 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio konkurso medžiaga

Užduotis (pdf)

Vertinimo instrukcija (pdf)

Bendrųjų rezultatų pristatymas (pdf)

 

Pranešimas, skaitytas parodoje "Mokykla 2015: Mokykla be sienų" 2015-11-07:

Konkurso pedagoginės idėjos: Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas ir kitos aktualios matematinio ir gamtamokslinio ugdymo sritys (dr. P. Gudynas) (pdf)

 

 

Kontaktinis telefonas 8(5) 2756180
 
 
     Pagrindinis      |      Svetainės medis      |      Kontaktai