Naujienos 
 
 
 
2010-05-05 17:09:27
 

Artėjant brandos egzaminų sesijai Nacionalinis egzaminų centras (NEC) gauna vis daugiau laiškų ir paklausimų apie būsimų egzaminų eigą ir tvarką, todėl nusprendė pakviesti jaunimo organizacijos, moksleivių parlamento ir moksleivių sąjungos atstovus betarpiškai pasidalinti rūpimais klausimais. Nuo šiol jaunimo internetinėje svetainėje  www.eurodesk.lt  bus galima rasti tikslius NEC atsakymus į labiausiai abiturientų nerimą keliančius klausimus. Tikimasi, kad portalo lankytojų aktyvumas iššauks grįžtamą ryšį, ir ateityje visi portalo lankytojų pasiūlymai dėl egzaminų tobulinimo tvarkos pasieks NEC.

„Kiekvienais metais brandos egzaminuose dalyvauja apie 50 tūkst. moksleivių, natūralu, kad jiems kyla daug neaiškumų, susijusių su egzaminų pravedimo tvarka, užduočių vertinimo sistema ir pan.,“ - teigia NEC direktorius Saulius Zybartas. – „Jau dabar NEC pasiekia daug paklausimų ir tai rodo, kad abiturientams trūksta teisingos informacijos, ne visi ją suranda mūsų internetinėje svetainėje, todėl nusprendėme ieškoti tiesesnio kelio link moksleivių. Bendradarbiaujant su moksleivių ir jaunimo organizacijomis siekiame ne tik pateikti tikslią informaciją iš pirmų lūpų – mums dar labai svarbi jaunimo nuomonė bei pasiūlymai apie egzaminų eigą, kad galėtume ją tobulinti“.

Pasak direktoriaus, dialogas tarp NEC ir jaunimo organizacijų turėtų būti abipusiai naudingas. Moksleiviai dažniausiai bijo egzaminų, o bijodami prisigalvoja įvairiausių mitų, prisiklauso gandų, prasilenkiančių su tiesa. Tai apsunkina egzaminų sesijos eigą bei gali neigiamai įtakoti rezultatus, kurie yra reikšmingi jauno žmogaus gyvenimui. Todėl NEC suinteresuotas, kad abiturientai gautų savalaikę ir teisingą informaciją apie brandos egzaminų organizavimą. Tuo pačiu NEC dialogas su jaunimu padės išsiaiškinti problemas, susijusias su brandos egzaminų tvarka ir leis ją tobulinti.

 Vaiva Ružaitė, „Eurodesk Lietuva“ referentė, teigia, kad tarpusavio komunikacija su NEC atstovais ilgainiui turėtų pagelbėti didinant abiturientų pasitikėjimą savo pasirengimu egzaminams. „Skleidžiant informaciją apie brandos egzaminų organizavimo ir vertinimo tvarką per jaunimo pasitikėjimą įgavusius tinklus galima išsklaidyti nepagrįstą baimę, atsiras daugiau dialogo ir pasitikėjimo tarp egzaminus laikančių ir juos kuriančių žmonių,“ – įsitikinusi V. Ružaitė.

Kaip teigia S. Zybartas, brandos egzaminai turėtų tapti ne baimės slenksčiu, apipintu gandais ir mitais apie nutekintas užduotis bei sudėtingą jų vertinimo balų sistemą. „Abiturientai turėtų pademonstruoti savo išmoktas žinias, kurios parodo žmogaus brandą, o mūsų užduotis – maksimaliai padėti jiems tas žinias atskleisti bei užtikrinti teisingą ir objektyvų vertinimą. Mes patys buvom abiturientai ir žinom, kokiu psichologiniu bei emociniu išbandymu gali tapti mokyklos baigimas. Todėl siekiame, kad brandos egzaminai taptų jaunos asmenybės pasiruošimo gyvenimui įvertinimas ir mums labai svarbi jaunimo nuomonė, pasiūlymai bei idėjos.“

 

 
 


 
 
     Pagrindinis      |      Svetainės medis      |      Kontaktai