Naujienos 
 
 
 
2016-11-25 09:37:15
 

Lapkričio 23–25 d. Nacionaliniame egzaminų centre lankosi Lenkijos Centrinės egzaminų komisijos atstovai – direktorius dr. Marcin Smolyk, Gimnazijos egzaminų skyriaus vedėja Edyta Warzecha ir Brandos egzaminų skyriaus vedėja dr. Wioletta Kozak. Susitikime Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje svečiai pristatė Lenkijos mokinių pasiekimų išorinio vertinimo sistemą. Kaimyninėje šalyje mokiniai laiko gimnazijos egzaminus po 9 klasės ir brandos egzaminus, baigę 12 klasę. Abiejų tipų egzaminų mokinių darbai yra vertinami centralizuotai. Mokinių gimnazijos egzaminų rezultatai naudojami stojant į licėjų (paskutiniai treji metai bendrojo ugdymo mokykloje). Brandos egzaminų rezultatai, kaip ir Lietuvoje, yra įrašomi į brandos atestatą ir naudojami stojant į aukštąsias mokyklas.

Nacionalinio egzaminų centro ir Lenkijos Centrinės egzaminų komisijos atstovai sutarė bendradarbiauti redaguojant užduočių, rengiamų Lenkijos lietuvių tautinės mažumos ir Lietuvos lenkų tautinės mažumos mokiniams, kalbą. Toks papildomas užduočių redagavimas padės užtikrinti tinkamą dalykinių sąvokų vartojimą, kalbos taisyklingumą ir formuluočių aiškumą.

Kaimyninės šalies egzaminų centro atstovai supažindino ir su gamtos mokslų egzaminų užduočių pavyzdžiais.

Taip pat sutarta plėtoti bendradarbiavimą tarp kaimyninių šalių, keičiantis informacija apie užsienio kalbos (anglų) egzaminą. Numatoma, kad Lenkijos Centrinės egzaminų komisijos atstovai atvyks į Nacionalinio egzaminų centro koordinuojamą Europos modernių kalbų centro (ECML) renginį Vilniuje 2017 m. kovo mėnesį.

 
  
 
     Pagrindinis      |      Svetainės medis      |      Kontaktai