Naujienos 
 
 
 
2017-07-18 09:16:26
 

Šiandien skelbiami pagrindinės ir pakartotinės sesijos visų valstybinių brandos egzaminų (VBE) apeliacijų rezultatai.

Mokiniai gali susipažinti su sprendimu dėl apeliacijai teikto darbo įvertinimo prisijungdami prie rezultatų skelbimo sistemos adresu http://rezultatai.nec.lt per Elektroninės valdžios vartų portalą arba iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir slaptažodžiu.

Informacija teikiama ir mokykloms per duomenų perdavimo sistemą KELTAS.

Šiais metais buvo pateiktos 908 pagrindinės sesijos visų valstybinių brandos egzaminų apeliacijos. Per pastaruosius septynerius metus – tai vienas mažiausių apeliacijų skaičius. Lyginant su 2016 metais apeliacijų skaičius sumažėjo beveik per pusę. Užsienio kalbos (prancūzų, rusų, vokiečių) VBE apeliacijų nebuvo pateikta iš viso. Fizikos, geografijos, informacinių technologijų VBE apeliacijų buvo atitinkamai viena, keturios ir šešios. Chemijos VBE apeliacijų skaičius – 15, biologijos VBE – 18 (2016 metais buvo 135), istorijos VBE – 19, užsienio kalbos (anglų) VBE – 40, matematikos VBE – 61 (2016 metais buvo 254). Lietuvių kalbos ir literatūros VBE apeliacijų skaičius – 744. Lyginant su pernai metais šio egzamino apeliacijų skaičius sumažėjo 368 apeliacijomis.

Prieš teikdami apeliacijas mokiniai elektroninėje rezultatų skelbimo sistemoje galėjo susipažinti su savo nevertinto darbo elektronine kopija. Kaip ir pernai, mokiniams buvo sudaryta galimybė, rašant prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, nurodyti ir savo apeliacijos teikimo argumentus, taip pat jie galėjo susipažinti ir su skelbiamomis valstybinių brandos egzaminų užduočių vertinimo instrukcijomis.

Pagal Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkoje apibrėžtas procedūras išnagrinėjus apeliacijai pateiktus egzaminų darbus, buvo pakeisti 200 darbų (22 proc.) įvertinimai. Apeliacijų nagrinėjimo metu įvertinimai buvo ir didinami, ir mažinami. Iš 200 darbų, kuriuose buvo keisti įvertinimai, padidinti 82 proc. darbų įvertinimai, sumažinti – 18 proc. darbų įvertinimai.

 
 


 
 
     Pagrindinis      |      Svetainės medis      |      Kontaktai